Publikacje
V Konferencja „Postępy w Diabetologii” w KrakowieJuż w październiku odbędzie się w Krakowie V Konferencja „Postępy w Diabetologii” 18 i 19 października w stolicy małopolski specjaliści zainteresowani diagnostyką oraz leczeniem cukrzycy spotkają się na V edycji konferencji medycznej „Postępy w Diabetologii”. Na dwa dni bezpłatnego wydarzenia zaplanowano serię wykładów oraz praktyczne zajęcia warsztatowe.

Liczbę Polaków chorych na cukrzycę szacuje się na około 3 mln osób, a dotyczy ona zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych czy osób w podeszłym wieku. Latami zmagają się z tym schorzeniem, niekiedy również z jego powikłaniami. Bardzo ważne jest, aby diagnostyka i możliwość podjęcia leczenia działały sprawnie. Dlatego podczas V Konferencji „Postępy w Diabetologii” organizowanej w Krakowie zostaną omówione najnowsze badania w diabetologii
i nowoczesne metody leczenia, a także odbędą się praktyczne warsztaty dla uczestników wydarzenia. Profesjonaliści, którzy interesują się diagnostyką
i leczeniem cukrzycy, a także jej powikłań będą mogli wziąć udział w spotkaniu w dniach 18-19 października.

W trakcie konferencji zaplanowano liczne wykłady, jak również specjalistyczne warsztaty m.in. z zakresu diagnostyki i leczenia zespołu stopy cukrzycowej, które poprowadzi diabetolog, Sebastian Borys.
"Bardzo istotne jest, aby gromadzić i analizować wiedzę oraz nowoczesne badania na temat cukrzycy. To pozwala nam prowadzić leczenie naszych pacjentów jeszcze bardziej efektywnie i proponować im skuteczne rozwiązania. Szczególnie istotne jest to w przypadku tzw. stopy cukrzycowej, która niewłaściwie leczona mogłaby prowadzić do przykrych konsekwencji. Dlatego też podczas konferencji poprowadzę warsztaty, które ułatwią zdiagnozowanie i przeprowadzenie właściwego leczenia tego schorzenia"– mówi Sebastian Borys, diabetolog, prowadzący warsztaty podczas wydarzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny!
Więcej informacji, wraz z możliwością rejestracji, znajduje się na stronie internetowej konferencji.
2019-10-09
  / Nova